Održana 2. radionica “Tehnike svjesnog jedenja - Neka hrana ostane hrana”

Održana 2. radionica “Tehnike svjesnog jedenja - Neka hrana ostane hrana”

U organizaciji Grada Zadra i Udruge djece oboljele od dijabetesa i njihovih roditelja – „Cukrići“ Zadar jučer se u prostorijama Code Huba, Sveučilište u Zadru, održala 2. u nizu radionica na temu poremećaja u uzimanju hrane (prejedanja) i svjesnosti jedenja.

Prva radionica pod nazivom “Hrana i emocije - Zašto se prejedamo?” održala se u srijedu 5. listopada 2022., a druga na temu “Tehnike svjesnog jedenja - Neka hrana ostane hrana”, jučer, 9. studenoga 2022. godine čime se zatvorio ciklus edukacija ‘’HRANA I EMOCIJE’’.

Radionicu su vodili stručnjaci iz Centara za poremećaje hranjenja BEA koji je osnovan 2012. godine radi pružanja podrške oboljelima od poremećaja hranjenja i njihovim obiteljima, provođenja preventivnih programa, educiranja javnosti te povezivanja stručnjaka iz Hrvatske i inozemstva u stvaranju što kvalitetnijeg sustava prevencije i liječenja oboljelih od anoreksije, bulimije i nespecifičnog poremećaja hranjenja (uključivo emocionalno prejedanje). Ime Centra za poremećaje hranjenja BEA nastalo je kao skraćenica različitih dijagnoza poremećaja hranjenja: BULIMIJA, EDNOS  (nespecifični poremećaj hranjenja) i ANOREKSIJA.

Obje radionice su organizirane u sklopu Projekta CUKAR 5.0, ukupne vrijednosti 467.320,80 HRK koji je sufinancirala EU iz ESF-a u ukupnom iznosu od 397.222,68 HRK u okviru Poziva „Jačanje kapaciteta OCD-a za odgovaranje na potrebe lokalne zajednice“. Nositelj projekta je Udruga djece oboljele od dijabetesa i njihovih roditelja Cukrići - Zadar, a partneri su Grad Zadar i Poljoprivredna, prehrambena i veterinarska škola Stanka Ožanića, Zadar.

 

 

 

 

Podijelite članak